Znaki i tablice informacyjne są niezwykle ważnymi elementami infrastruktury drogowej. Bez prawidłowych, ujednoliconych oznaczeń bezpieczne poruszanie się po drogach byłoby niemożliwe. Oznaczenia pionowe mogą być stałym elementem albo tymczasowo organizować ruch na danym odcinku, na przykład podczas prowadzonych prac remontowych. Aby znak dobrze spełniał swoją rolę, musi być solidnie zamontowany. Umożliwiają to podstawy do tablic drogowych.
Podstawy do tablic drogowych: pewne rozwiązania
Jeszcze do niedawna tablice informacyjne zapewniające płynność ruchu unieruchamiane były przy pomocy worków z piaskiem, ciężkich bloków betonowych albo nawet felg. Dzisiaj jednostki zarządzające drogami rezygnują z niepraktycznych, prowizorycznych rozwiązań na rzecz pewnych zabezpieczeń. Podstawy do tablic drogowych prezentowane na naszej stronie spełniają restrykcyjne wymogi i przyczyniają się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach w całej Polsce.
Podstawy do tablic drogowych Nicrobase zabezpieczają pionowe oznaczenia drogowe przed niekontrolowaną zmianą położenia. Przekręcony czy przewrócony znak może stać się źródłem poważnego zagrożenia i chaosu. Aby zapobiec takiej sytuacji, wystarczy umieścić znak w solidnej bazie. Podstawy Nicrobase wyposażone są w uniwersalne otwory pasujące do większości znaków, tablic i innych elementów BRD. Do ich produkcji wykorzystano wysokiej jakości PCV z recyklingu. Przyjazny środowisku materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. Ich powierzchnia ściśle przylega do podłoża. Co ważne, modułowa konstrukcja baz umożliwia tworzenie rozbudowanych platform o dużej stabilności. Dzięki temu możliwe staje się zabezpieczenie nawet niestandardowych, ciężkich tablic. Podstawy wyposażone są w zatrzaski pozwalające szybko łączyć ze sobą bazy bez użycia specjalistycznych narzędzi.
Szerokie zastosowanie podstaw do tablic drogowych Nicrobase
Podstawa pod znaki drogowe Nicrobase jest uniwersalnym produktem. Bazy wykorzystywane są między innymi do:
- wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu;
- wyznaczania toru jazdy pojazdów;
- rozkładania ogrodzeń tymczasowych;
- zabezpieczania przestrzeni eventowej i placów budowy przy pomocy ażurowych płotów;
- rozdzielania pasów ruchu;
- zabezpieczania remontowanych obszarów na drodze i poboczu.