Pionowe znaki drogowe informują kierowców o zasadach panujących na danych odcinkach oraz ostrzegają przed niebezpieczeństwem, na przykład nierówną nawierzchnią czy ostrymi zakrętami. Zasady rozmieszczania znaków drogowych są ściśle określone. Pionowe oznaczenia muszą być umieszczone w odpowiednich miejscach i odległościach (odstęp, który musi być zachowany między oznaczeniami, uzależniony jest głównie od dopuszczalnej maksymalnej prędkości na danej drodze). Ponadto, każdy znak musi być starannie ustabilizowany. Służą do tego uchwyty do znaków drogowych. Czym charakteryzują się stojaki najchętniej wybierane przez zarządców dróg? Sprawdź!
Jaką funkcję pełnią uchwyty do znaków drogowych?
Przewrócony albo przekręcony znak może stanowić poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Uchwyty do znaków drogowych stabilizują oznaczenia pionowe i zapobiegają zmianie ich położenia. Jeszcze do niedawna powszechne było unieruchamianie znaków i tablic workami z piaskiem, betonowymi blokami czy nawet felgami. Obecnie prowizoryczne obciążenie zastąpiły solidne i funkcjonalne bazy.
Praktyczne i przyjazne środowisku uchwyty do znaków Nicrobase
Podstawa pod znaki drogowe Nicrobase wykonana jest z PCV pochodzącego z recyklingu. Tworzywo sztuczne jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, promieniowanie UV, mróz i wysoka temperatura. Starannie zaprojektowana i wyważona konstrukcja jest pewną podporą dla znaków o zróżnicowanej wielkości i budowie. Swoją uniwersalność uchwyty do znaków drogowych Nicrobase zawdzięczają przemyślanej konstrukcji. Bazy wyposażone są w otwory montażowe pasujące do większości znaków. Co ważne, bazy przystosowane są do łączenia ich w większe platformy o dużej stabilności.
Rodzaje uchwytów do znaków drogowych Nicrobase
Uchwyty do znaków drogowych prezentowane na naszej stronie dzielą się na dwa typy. Wyróżniamy bazy o wymiarach:
- 440x720x120 mm i wadze 20 kg;
- 440x880x120 mm i wadze 30 kg.
Podstawy znajdują zastosowanie przy montażu między innymi tablic kierujących (np. U21), reklam, zapór, barier drogowych, ogrodzeń i płotów tymczasowych. Mogą być układane jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i przechowywanie.