Podstawa do znaków drogowych – element niezbędny w czasie remontów

Pionowe oznakowanie drogowe

Wszelkie prace remontowe prowadzone na polskich drogach muszą być dokładnie zaplanowane i przygotowane – jednym z elementów niezbędnych podczas prac naprawczych jest podstawa do znaków drogowych. Kiedy i w jaki sposób jest ona stosowana? Czy jest odporna na uszkodzenia?

Trwała podstawa do znaków drogowych

Remonty dróg przeprowadzane są najczęściej w celu poprawienia jakości nawierzchni danego odcinka jezdni. Remonty dotyczą też przebudowy lub rozbudowy węzłów komunikacyjnych. Bez względu na zakres inwestycji, konieczne jest odpowiednie przygotowanie infrastruktury i zaplanowanie przebiegu ruchu w miejscu remontu. Pomogą w tym odpowiednie tablice informacyjne, tymczasowe znaki oraz podstawa do znaków drogowych. Tymczasowe znaki drogowe stawiane są nawet na kilkaset metrów przed miejscem remontu – w ten sposób możliwe jest ostrzeżenie użytkowników drogi. Daje to czas na wyhamowanie pojazdu do bezpiecznej prędkości i zorientowanie się w zmianach w ruchu. Podstawa do znaków drogowych daje możliwość ustawienia znaku czy tablicy w dowolnym miejscu. To wygodne i potrzebne rozwiązanie, by możliwe było sygnalizowanie zmian na drodze, ale też ostrzeganie przed utrudnieniami. Podstawa do znaków drogowych wykorzystywana jest także do stawiania tablic informacyjnych – takie tablice najczęściej wskazują objazdy.

Podstawa do znaków drogowych Nicrobase
Podstawa do znaków drogowych Nicrobase

Jak zaprojektowana jest podstawa do znaków?

Jednym z najchętniej wybieranych produktów na czas remontów dróg jest podstawa drogowa Nicrobase. Ten rodzaj podstawy tworzony jest w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki zastosowaniu tej technologii wspierane jest środowisko naturalne. Warto również wspomnieć, że materiały PVC, z których wykonane są podstawy, gwarantują wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne.

Podstawa do znaków drogowych dostępna jest w dwóch wariantach: o wadze 20 i 30 kg. Uniwersalne otwory mocujące pozwalają na zamontowanie dowolnego znaku drogowego czy tablicy, a przemyślana konstrukcja umożliwia na modułowe łączenie kilku podstaw ze sobą. To wygodne rozwiązanie – w ten sposób tworzona jest stabilna i długa podstawa pod duże tablice, bez konieczności klejenia czy stosowania specjalnych łączników.

Czy podstawa do znaków drogowych zwiększa bezpieczeństwo na drodze?

Zdecydowanie tak. Solidna podstawa do znaków drogowych umożliwi dowolne rozmieszczenie oznaczeń i zwiększenie świadomości kierujących o zbliżających się utrudnieniach na drodze.