Montaż znaków drogowych – niezawodne podstawy drogowe

Oznakowanie drogowe

Jednostki odpowiedzialne za stan dróg muszą zadbać o to, aby każdy odcinek był odpowiednio oznakowany. Każdy element systemu BRD musi być umieszczony na drodze zgodnie z normami określonymi w prawie. Ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo kierowców jest odpowiedni montaż znaków drogowych. Zaniedbania na tym polu mogą mieć poważne konsekwencje. Jeśli pionowe oznaczenie będzie niestabilne, może przewrócić się, chwiać czy przekręcić, stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu i stając się źródłem chaosu. W jaki sposób unieruchomić znak na drodze?

Podstawy Nicrobase – profesjonalny montaż znaków drogowych

Montaż znaków drogowych znacząco ułatwiają produkty naszej firmy Nicromet – podstawy drogowe Nicrobase. Wysokiej jakości, stabilne bazy są pewną, funkcjonalną alternatywą dla betonowych bloków i prowizorycznych worków z piaskiem. Dzięki bazom każdy znak jest stabilny niezależnie od warunków panujących na drodze. W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje podstaw:

  • mała o wymiarach 440x720x120 mm i wadze 20 kg;
  • duża o wymiarach 440x880x120 mm i wadze 30 kg.

Podstawy są produktami ekologicznymi. Wytwarzane są z PCV powstałego z odpadów poprodukcyjnych. Otrzymany materiał wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Podstawa nie pęknie, kiedy najedzie na nią samochód ani nie przewróci się pod wpływem silnego wiatru.

montaż znaków drogowych z podstawami Nicorobase
montaż znaków drogowych z podstawami Nicorobase

Montaż znaków w bazie drogowej

Bazy Nicrobase są uniwersalne. Wyposażone są w otwory montażowe dostosowane do najczęściej używanych znaków. Ich przemyślana, modułowa konstrukcja umożliwia łączenie ich w większe platformy o dużej stabilności. Rozbudowywanie baz nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Ponadto, bazy mogą być rozbudowywane zarówno poziomo, jak i pionowo, co ułatwia ich transport i przechowywanie.

Zastosowanie podstaw drogowych do montażu znaków

Podstawy Nicrobase umożliwiają montaż znaków drogowych oraz innych oznaczeń pionowych, na przykład tablic informacyjnych (również wielkogabarytowych), ażurowych ogrodzeń czy pachołków. Wykorzystywane są do tworzenia oznaczeń stałych albo tymczasowych. Nasze podstawy są przydatne podczas wydzielania obszaru wyłączonego z ruchu (na przykład miejsc, w których odbywa się remont), rozdzielania pasów czy zabezpieczania placu budowy.