Gumowe podstawy drogowe – niezbędne w czasie remontów dróg!

Oznakowanie drogowe

Elementem niezbędnym podczas remontów i przebudowy dróg są gumowe podstawy drogowe. Służą one przede wszystkim do oznaczania linii drogowych, ale też wyznaczania pasów ruchu, osadzania tymczasowych znaków drogowych i tablic informacyjnych. Jak tworzone są tego typu podstawy drogowe? Czy są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne?

Gumowe podstawy drogowe – jak są wykorzystywane?

Każde prace drogowe i remonty muszą być precyzyjnie zaplanowane i zgłoszone w odpowiednim urzędzie. W czasie remontów konieczne jest dokładne oznakowanie miejsca pracy drogowców. W tym celu wykorzystywane są tymczasowe znaki drogowe, które dzięki gumowym podstawom drogowym mogą być usytuowane w dowolnym miejscu: na jezdni, na poboczu, na chodnikach. Wykonane z gumy podstawy drogowe mogą służyć podczas wyznaczania linii drogowych, ale też do umieszczania znaków ostrzegających przed remontami drogi, zmianą organizacji ruchu. Atutem gumowych podstaw drogowych jest bez wątpienia to, że są one mobilne – dzięki temu możliwe jest osadzenie danego znaku czy tablicy w wyznaczonym miejscu. Gumowe podstawy drogowe pozwalają na informowanie kierowców o utrudnieniach na długo przed faktycznym remontem, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze. Elementy te są niezbędne w czasie prac drogowych, ale też w czasie eventów, koncertów, w czasie remontów parkingów.

gumowe podstawy drogowe Nicrobase
gumowe podstawy drogowe Nicrobase

Czy gumowe podstawy drogowe to produkty trwałe?

Zdecydowanie tak. Podstawy drogowe pod znaki Nicrobase to produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Taka gumowa podstawa drogowa jest nie tylko wysoce odporna na ścieranie czy uszkodzenia, ale też na niekorzystane warunki atmosferyczne. Gumowa podstawa pod znaki Nicrobase jest odporna na duże naciski, przez co nawet przypadkowe najechanie samochodu nie spowoduje jej uszkodzenia. Podstawy drogowe Nicrobase odznaczają się budową modułową. Oznacza to, że podstawy mogą być łączone ze sobą, tworząc szeroką i stabilną podstawę, np. pod duże tablice informacyjne. Łączenie nie wymaga użycia żadnych specjalnych elementów czy klejów.

Czy gumowa podstawa drogowa może być wykorzystywana do wszystkich znaków drogowych?

Gumowe podstawy drogowe marki Nicrobase posiadają uniwersalne otwory montażowe. Dzięki temu możliwe jest montowanie na nich klasycznych znaków drogowych, tablic informacyjnych, ale też słupków ostrzegawczych, ograniczników skrajni. Stosowanie gumowych podstaw drogowych znacząco zwiększa bezpieczeństwo, zarówno kierowców, jak i drogowców.