Stworzenie bezpiecznych warunków do jazdy podczas remontów dróg i autostrad wymaga odpowiedniego planowania. W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa i komfortu (zarówno kierującym, jak i pracownikom remontowym), konieczne jest zabezpieczenie miejsca remontu i oznaczenie prac tak, by kierujący mogli przygotować się na zmiany w organizacji ruchu czy na spore zmniejszenie prędkości. W tym celu wykorzystywane są odpowiednie znaki, tablice informacyjne oraz baza pod znak drogowy.
Kiedy wykorzystywana jest baza pod znak drogowy?
Baza pod znak drogowy to niezbędny element podczas planowania remontów dróg, ale też wyznaczania objazdów czy planowania dużych eventów. Podstawy pozwalają na osadzenie znaków podczas wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu, pozwolą na oznakowanie zawężonego pasa ruchu, rozdzielenie pasów ruchu. Bazy umożliwią również podtrzymywanie wielkogabarytowych tablic, informujących np. o zmianie w organizacji ruchu, objazdach. Bazy pod znaki wykorzystywane są również do oznakowania wzdłuż linii kolejowych, lotnisk, dworców. Warto wspomnieć, że znaki pionowe to nie jedyne rozwiązanie stosowane w celu lepszej organizacji ruchu w czasie remontów dróg. Drogowcy mogą wykorzystywać również znaki poziome (np. linie wyznaczające tymczasowy pas ruchu – są one malowane kolorem żółtym).
Jak wybrać dobrej jakości bazę pod znaki drogowe?
Aby mieć pewność, że tymczasowe oznakowanie pasa ruchu będzie stabilnie osadzone, konieczne jest wybranie dobrej jakości bazy pod znaki drogowe. Warto zwrócić uwagę na podstawy Nicrobase, które wyróżniają się na tle innych produktów. Podstawy drogowe pod znaki tego typu tworzone są w całości z PCV pochodzącego z recyklingu – recykling pozwala na ponowne wykorzystanie materiałów oraz lepszą ochronę środowiska naturalnego. Podstawy Nicrobase dostępne są w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Warto również wspomnieć, że taka baza pod znaki drogowe ma uniwersalne otwory – dzięki temu możliwe jest mocowanie na niej wszystkich rodzajów znaków i tablic informacyjnych.
Podstawy Nicrobase są projektowane jako elementy modułowe – mogą być one łączone ze sobą, dzięki czemu stworzy się dłuższą i stabilniejszą podstawę pod duże tablice. Dzięki odpowiednim parametrom podstaw Nicrobase nie ma potrzeby ich dociążania. Podstawy te są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, płowienie oraz uszkodzenia mechaniczne (np. najazd samochodu).
Pingback: Tymczasowe znaki i tablice informacyjne na drogach - szalonypodroznik.pl