Oznakowanie drogowe dla większego bezpieczeństwa

Oznakowanie drogowe

Na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników: jakość nawierzchni, warunki atmosferyczne, ostrożność kierowców i dostosowywanie się do przepisów… Aby zasady poruszania się na danych odcinkach były jasne, należy zadbać o właściwe oznakowanie drogowe. Znaki i tablice informacyjne muszą być czytelne, dobrze widoczne i odpowiednio ustabilizowane. Do zamocowania oznaczeń na drogach służą solidne podstawy pod znaki.

Solidne oznakowanie drogowe – podstawy Nicrobase

Podstawy pod znaki drogowe Nicrobase zostały zaprojektowane, aby zapewniać pewne, solidne podparcie znakom drogowym i urządzeniom BRD (tablicom, czasowej sygnalizacji świetlnej, lampom ostrzegawczym czy barierkom). Dzięki bazom oznakowanie drogowe nie zmienia swojego położenia niezależnie od czynników zewnętrznych.

Stabilne, wytrzymałe elementy oznakowania pionowego produkowane są z PVC odzyskanego w procesie recyklingu. Tworzywo jest twarde, odporne na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje podstaw: małe (440x720x120 mm) oraz duże (440x880x120 mm). Oba modele wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe umożliwiające sprawną instalację dowolnego znaku o standardowej budowie. Co ważne, oferowane bazy mają modułową konstrukcję. Można łączyć je w większe platformy o dużej stabilności.

podstawa pod oznakowanie drogowe Nicrobase
podstawa pod oznakowanie drogowe Nicrobase

Oznakowanie jezdni i dróg niezbędne w niestandardowych sytuacjach

Czytelne oznakowanie jezdni jest niezbędne, aby zapewnić płynność ruchu na remontowanych odcinkach i w miejscach, gdzie odbywa czasowa się zmiana organizacji ruchu. Bazy stosowane są również podczas wydzielania terenu budowy przy pomocy ażurowych ogrodzeń czy zabezpieczania imprez masowych.