Prawidłowe oznaczenie jezdni jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Jednostki zajmujące się organizacją ruchu muszą stosować się do jasno określonych w przepisach wytycznych. Szczegółowe warunki techniczne dla znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zasady ich umieszczania na drogach znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. Zgodnie z przepisami, istotne jest nie tylko odpowiednie umiejscowienie znaku, ale również jego zamocowanie. Jakie obciążenie pod znaki drogowe spełni wszystkie normy i dobrze zabezpieczy oznakowanie? Sprawdź!
Obciążenie pod znaki drogowe NICROBASE – pewne rozwiązania
Wszystkie pionowe znaki drogowe oraz urządzenia BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego, tj. słupki, pachołki, progi zwalniające, lampy ostrzegawcze, fale świetlne) muszą być stabilne i widoczne. Nawet nieznaczne przesunięcie czy przekręcenie znaku może przyczynić się do dezorganizacji ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Do zamocowania oznaczeń na drodze służą podstawy drogowe. Doskonałymi parametrami wyróżniają się modele z linii NICROBASE produkowane z tworzywa PVC uzyskiwanego z recyklingu. Solidne, modułowe obciążenia pod znaki drogowe sprawdzają się znacznie lepiej niż podstawy z betonu czy worki z piaskiem. Dzięki nim pionowe oznaczenia nie zmieniają swojego położenia pod wpływem silnego wiatru czy intensywnych opadów.
Obciążenia pod znaki drogowe od polskiego producenta
W ofercie dostępne są dwa rodzaje podstaw: małe (20 kg) oraz duże (30 kg). Każde obciążenie pod znaki drogowe wyposażone jest w uniwersalne otwory montażowe dostosowane do najczęściej używanych znaków. Przemyślana konstrukcja umożliwia modułowe łączenie podstaw w większe formacje, co zwiększa możliwości ich wykorzystania. Stworzenie niestandardowej, dużej podstawy jest szybkie i nie wymaga klejenia elementów czy korzystania ze specjalistycznych narzędzi. Sprawne łączenie ze sobą podstaw umożliwiają specjalne zatrzaski. Co istotne, konstrukcję można rozbudowywać nie tylko na boki, ale również do góry, aby uzyskać bazę o bardzo dużej stabilności i masie.
Obciążenie pod znaki drogowe czyli podstawy można umieścić jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i przechowywanie. Co ważne, innowacyjne bazy do znaków drogowych powstają z surowców odzyskanych w procesie recyklingu.