Podtrzymanie znaków drogowych – solidne rozwiązanie od polskiego producenta

Oznakowanie drogowe

Pionowe znaki drogowe i urządzenia BRD (czyli pachołki, słupki, lampy ostrzegawcze czy progi) są elementami zapewniającymi bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Elementy infrastruktury drogowej informują o stałych zasadach obowiązujących na danych odcinkach oraz organizują ruch w niecodziennych sytuacjach, na przykład kiedy droga zostanie zwężona czy zablokowana z powodu trwających prac remontowych. Aby unieruchomić dane oznaczenie, niezbędne jest użycie specjalistycznych podstaw. Dlaczego prawidłowe podtrzymanie znaków drogowych jest tak istotne dla bezpieczeństwa kierowców, pasażerów i pieszych? Czym powinna charakteryzować się solidna podstawa? Sprawdź!

Podtrzymanie oznakowania drogowego – pewne rozwiązania na każdą okoliczność

Znaki drogowe i inne oznaczenia zapobiegają kolizjom i wypadkom spowodowanym dezorganizacją ruchu. Nierzadko zdarza się, że nieostrożny kierowca zderzy się z oznaczeniem lub delikatnie się o niego otrze swoim pojazdem. Ponadto, silny wiatr czy ulewy mogą przesunąć znak, zmienić jego położenie albo przekrzywić, sprawiając, że będzie on nieczytelny albo stanie się przeszkodą dla kierowców. Odpowiednie, zgodne z normami, podtrzymanie znaków drogowych jest więc kluczowe dla zachowania wszystkich standardów i zapewnienia uczestnikom ruchu bezpieczeństwa.

Podstawy drogowe Nicrobase – stabilne podtrzymanie znaków drogowych

Podtrzymanie znaków drogowych z podstawami Nicrobase
Podtrzymanie znaków drogowych z podstawami Nicrobase

Solidne podtrzymane znaków drogowych umożliwiają specjalne podstawy drogowe z serii Nicrobase. Modułowe elementy mocujące i stabilizujące oznaczenia drogowe są znacznie bardziej praktyczne niż standardowe obciążenia z betonu czy prowizoryczne worki z piaskiem i felgi. Mobilne, wytrzymałe podstawy są odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Dostępne są w dwóch rozmiarach.

Bazy doskonale sprawdzają się:

  • jako elementy oznakowania pionowego;
  • przy czasowej lub stałej organizacji ruchu drogowego;
  • podczas wydzielenia części drogi na czas prowadzonych robót;
  • podczas zabezpieczania terenu budowy przy pomocy ażurowych ogrodzeń;
  • w roli elementu rozdzielającego dwa pasy ruchu.

Oferowane bazy podtrzymujące znaki drogowe wyposażone zostały w uniwersalne otwory montażowe dostosowane do konstrukcji najczęściej używanych znaków. Mogą być łączone modułowo, co zwiększa możliwość ich wykorzystania.